Školní jídelna ZŠ Jevišovice

Informace pro strávníky

Od 1.9.2022 plně nastaven systém www.strava.cz

Každý  nový strávník je povinen uhradit jistinu ve výši 1000 Kč, jednorázovým příkazem nebo hotově  v kanceláři ŠJ !

-         přihlašovací údaje budou zaslány emailem, případně v kanceláři ŠJ

-         nahlášení strávníci se automaticky přihlašují na celý aktuální měsíc

-          stravu si ODHLAŠUJETE /PŘIHLAŠUJETE  a to vždy den předem do 13:30 hodin na www.strava.cz

Děti MŠ

- pokud je dítě nahlášeno, automaticky mu bude účtováno celodenní stravné

- v případě dopolední docházky musíte upravit  na www.strava.cz  , pokud tak neučiníte, zpětné odhlášení není již možné a bude Vám účtováno celodenní stravné

PLATBY

-          platby z účtu (souhlas s inkasem) - 100117521/0800

-         -nastavení limitu jednotlivý strávník  1200 Kč

-          trvalým příkazem (vždy uvádět variabilní symbol – sdělí vedoucí ŠJ) - 100117521/0800

Žádáme o dodržení systému odhlašování!!!

Školní jídelna

Školní jídelna v Jevišovicích zajišťuje stravování pro žáky školy, zaměstnance, děti v mateřské škole a cizí strávníky. Obědy je možné přihlásit nebo odhlásit den předem do 13.30 hod. u paní Hilšerové, vedoucí školní jídelny, na
telefonním čísle 515 231 243
nebo na email
jidelna.jevisovice@seznam.cz

Obědy se platí kolem 15. každého měsíce.

Převod jistiny na nový školní rok

Peněžní jistina strávníků, která byla zaplacena na začátku školního roku, bude převedena na nový školní rok.
 Zájemci o vrácení jistiny (např. přestupující či končící žáci, popřípadě z jiného důvodu, ...) si zažádají u vedoucí školní kuchyně paní Hilšerové do 30.6. aktuálního školního roku.

Poskytování bezplatné stravy 2022/2023

• V letošním školním roce bude poskytování stravy hrazené z projektu ukončeno 30.06.2022, a to i v případě mateřských škol, které jsou v provozu i o prázdninách. V období prázdnin strava hrazena není.
  • V období červen – září 2022 Úřad práce (ÚP) ověřuje děti pro zapojení do projektu ve školním roce 2022/2023.

Pracovníci kontaktních pracovišť ÚP:

-             informují o projektu cílovou skupinu, kterou jsou osoby s nárokem na dávky v hmotné nouzi v některém z měsíců vymezeného období (červen až září), mající v okruhu společně posuzovaných osob dítě ve věku 3–15 let

-             dotazem od zákonného zástupce získají informace o tom, kterou školu dítě navštěvuje

-             vyplní se zákonným zástupcem dítěte potvrzení, které obsahuje závazný souhlas/nesouhlas zákonného zástupce se zapojením dítěte do projektu

-             vydají zákonnému zástupci materiál Informace o zapojení dítětea zodpoví případné dotazy v rozsahu vlastní informovanosti o projektu.

• Pokud se zákonný zástupce dítěte v uvedené době nedostaví na Úřad práce, nebude možné dítě do projektu zařadit.
  • Děti, které byly ÚP odsouhlaseny pro školní rok 2021/2022 nepokračují ve školním roce 2022/2023 automaticky, musí být znovu ÚP odsouhlaseny - musí splňovat podmínku hmotné nouze v období 06-09/2022.
  • Škola vyzve zákonné zástupce dětí uvedených v tabulkách, aby vyplnili přihlášku ke stravování.
  • zapojení dalších dětí v pololetí školního roku nebude možné (ověřování dětí v 01/2023 nebude probíhat).

ZÁSADY PRO ZAŘAZENÍ DÍŤETE DO PROJEKTU:

• Dítě, které bylo v některém z rozhodných měsíců společně posuzovanou osobou (SPO) na dávce hmotné nouze (HN), ale od následujícího měsíce došlo k odejmutí této dávky/ vyřazení dítěte z okruhu SPO, je přesto způsobilé pro vydání a potvrzení formuláře, a to až do ukončení aktuální výzvy.
  • Pokud se podpořené dítě během školního roku 2022/2023 přestěhuje do jiného zapojeného kraje, kde začne navštěvovat zapojenou školku/školu, je i nadále podpořeno – školy si údaje o dítěti předají mezi sebou.
  • Pokud podpořené dítě během školního roku 2022/2023 začne navštěvovat nezapojenou školku/školu, nemůže být již nadále podpořeno.
  • Pokud dítě navštěvuje zapojenou školku/školu, avšak bydlí a dávky HN jsou vypláceny v nezapojeném kraji, nemůže být podpořeno.
  • Potvrzení o zapojení do OP PMP lze vyplnit i se zákonnými zástupci dvouletých dětí. Školky si následně ohlídají věk dítěte a od doby, kdy mu budou tři roky, mu začnou obědy proplácet. Pokud budou dítěti 3 roky již v průběhu letních prázdnin, bude mít možnost čerpat podporu od začátku měsíce 9/ 2022.
  • Dítě, kterému do 31. 8. 2022 bude 16 let, nemůže být do OP PMP zařazeno a čerpat podporu na úhradu obědů ve školím roce 2022/2023.
  • Dítě, kterému bude 16 let až po 1. 9. 2022, bude standardně zařazeno do projektu.

Školní jídelna